Новини товариства

Козацькі розваги

Козацькі розваги

9 травня Молодіжною організацією «Щит» було проведено захід під назвою «Козацькі розваги» основною задумкою якого стало – забавити сучасну молодь і показати їм, що гарно розважитися можна не тільки за чаркою, а ще й за мотузками, бочками та навіть булавою.

Свідок подій

Свідок подій

Клевань старіший від Рівного десь на 130 років. І невідома історія така ж старша і цікавіша. Як і в замку Князів Чарторийських існують повір’я та легенди… правда то чи ні,що в башті замку замуровано закоханих, знають лише стіни замку. А нині ми хочемо розповісти про події які почули з вуст свідків.

Так ось подія перша: за розповіддю жінки яка завітала до Клеваня у травні 2008 року, під час великої вітчизняної війни її мама, ховаючись від окупантів поїхала до рідні в Польщу.
З собою вона привезла ікону з Клеванського Костьолу. За словами жінки саме ця ікона стала початком будівництва нового Костьолу в Польщі. Виходить У Клеванської пам’ятки є побратим. А чи правда те вивчають краєзнавці організації.

Подія друга : в травні 2009 року до замку завітав чоловік, який розповів,що у травні 1951 року останній ешелон репресованих було відправлено саме з Клеваня. Як зрозуміло збірним пересильним пунктом був саме Клеванський Замок. О це так історія. Адже чоловіку тоді було лише 4 роки.

Встановлене ім'я будівничого Клеванського замку

Встановлене ім'я будівничого Клеванського замку

Знахідкою року назвали львівські історики відкриття рівненського архітектора, викладача Національного університету водного господарства та природокористування Оксани Байцар-Артеменко. Вона встановила ім'я будівничого Клеванського замку - ним був львівський інженер-фортифікатор Ян Ліс (Іван Лис), архітектор Львівського міського арсеналу (1555-1556). Про діяльність майстра на Волині до цих пір не було відомо.

Історичну знахідку врятовано

Історичну знахідку врятовано

Як вже всім відомо, архітектором Байцар-Артеменко О.В було відтворено історичні події І встановлено імя будівничого замку Князів Чарторийських. Їм виявився Ян Ліс що свідчи напис на цеглині яку вандали збиралися поцупити.
Завдяки пильності юнаків , вандальний акт було помічено , а історичну знахідку врятовано.

 

Тел. для довідок +38(098) 2257686

Історичний вечір

Історичний вечір

Замок може ожити. Давайте допоможемо цьому…

{igallery 6}

Актуальні новини

 

Історичний вечір

Замок може ожити. Давайте допоможемо цьому… {igalle...

 

Історичну знахідку врятовано

Завдяки пильності юнаків , вандальний акт було по...

 

Встановлене ім'я будівничого Клеванського замку

Знахідкою року назвали львівські історики відкр...

 

«Чисте селище – здорові діти»

Селище Клевань це мальовнича перлина якої поки щ...

 

Свідок подій

Подія друга : в травні 2009 року до замку завітав чо...

 

Замок Чарторийських у Клевані

Замок Чарторийських у Клевані Творіння зодчих в...

Хто на сайті

На даний момент 4 гостей на сайті

МСПГОТ ЩИТ